13 Mart 2012 Salı

İyiyim diye yalan söylüyorum, bağışla!

Bir dost tarafından merak edilmişim.

''Nasılsın? Uzun zamandır yazmıyorsun, bir sorun mu var diye merak ediyorum..''

 İşte böyle bir şeyler yazmış yorum olarak.. Sonra da bunu paylaşma demiş. ''bir dost'' olarak paylaşıyorum yine de.. Yoksa nasıl cevaplarım..

''İyiyim'' diyerek her gün defalarca söylemek zorunda olduğumuz bir yalanı yineleyeyim; İyiyim ama  nasıl iyilikse..

Keyfim yok, mutsuzum.. Dünya fazla kirletilmiş.. Çok fazla acı barındırıyor.. Çok fazla kötülük kol geziyor etrafta. Adalet yerlerde sürünüyor. Güçlü olan eziyor. Bazı insanların dünyaya geliş nedeni diğer canlılara eziyet etmek onları mutsuz kılmak olmalı.. Düşündükçe  işin içinden çıkamıyorum. Kin ve nefret duyguları en korktuğum duygular olsa da içimde hissediyorum sıklıkla, ödüm kopuyor, insani yönüm  paniklerde.. Bencillik sıradan insan davranışı olmuş. Sevgi, saygı, dostluk, dürüstlük sözcükleri anlamını yitirmiş. ..

Daha fazla uzatmak yersiz, elim varmıyor  yazmak için.. İşte böyleyim beni merak eden sevgili dost. Sen ve senin gibiler iyi olun..Sizi kırmalarına, incitmelerine  izin vermeyin diyeceğim ama en çok incinenler de sizin gibi duyarlı yürekler..

4 yorum:

puya dedi ki...

boylesıne bır ulkede ya da dunyada ne denlı ıyı olunabılır kı? ısıksız odalarımızı kım aydınlatacak bız susmayalım,kusmeyelım..yazalım yuregımızce kı ıcımızdekı ates sonsun bır nebze..sevgıyle kalın

Dayatılanla Yaşayan dedi ki...

seni o kadar iyi anlıyorum ki.. hepimiz kırıldık, hepimizin içi acıdı.. ama hep belki diye geldik.. o belki'lere tutunmayı bie fazla görmeye başladılar pamuk ipliğine asıldık.. yorgun ruhlarımız içleri boşatılıp yeniden doldurulan kavramlarla.. insan kimliğinin başka türlü bir yaratık olarak ortaya çıkmasının kanıksanmasını seyretmek son nokta mı olacak diye korkular sardı.. ama yine de bir ince umut işte.. her son yeni bir başlangıç olurmuş.. da diyorum neyin başlangıcı.. işte orada duruyorum.. ama kırgınlık suskunlukla küskünlükle değil üstesinden gelmek için çaba ile aşılmalı diye düşünüyorum.. intikam diyenlere barış-huzur-insanca yaşam diyerek.. tekrar tekrar diyerek.. anlatana kadar tekrarlatarak..

Bolat dedi ki...

Benzer hislerimiz var demek ki, adalet mi dedin!!!

N.Narda dedi ki...

Dua ile...Işık olsun size,ferahlık...Ve hepimize...